PVSK U17 – Lurkó UFC U17 1–1 (0–1)
Lurkó UFC U17: Mayer – Tancsics, Csóri, Szabó B., Rosta B. (Bódi, 73.) – Kálóczi, Biró B. – Bertha (Németh B., 73.), Nagy B., Kovács F. – Berzlánovich (Paukovits, 66.). Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerző: Berzlánovich (4., 0–1)

Az U17-es Regionális Kiemelt bajnokság Nyugati-csoportjában Pécsre utazott a Lurkó UFC. A 4. percben a jobb támadó szekciónkban Bertha Marcell buktatásáért járó szabadrúgást Berzlánovich Máté a rövid kapufa mellé helyezte, amit a kapus már csak beljebb tudott segíteni, így megszereztük a vezetést! A gól felbátorított bennünket és sorra alakítottuk – és sajnos, hagytuk is – ki a helyzeteinket.

Szünet után megváltozott a játék képe, a hazaiak birtokolták jóval többet a labdát és ez a helyzetek számában is megmutatkozott. A 73. percben tudott egyenlíteni a PVSK, sőt, ezek után is előttük adódtak a lehetőségek, ám lemásolták a mi első félidei produkciónkat, és többet ők sem tudtak betalálni, így 1–1 zárult a Lurkó UFC baranyai kirándulása.

A jövő héten a dobogós Budai FC érkezik Vasba.

Úgy gondolom,  ha már egyszer ma ennyit utaztunk, illett volna elhoznunk a három pontot! Két ellentétes félidőt láthattunk. A puhatolózás után már az ellenfél térfelén fegyelmezett védekező munkába kezdtünk, igyekeztünk útját állni a hazaiak támadás építésének, akikben – még ha el is jutottak a kapunkig – nem volt elég átütőerő.  Az első felidőben abszolút szokatlan kép tárult elénk: 10-12 támadást is indíthattunk. Túlzás nélkül: 6-7 ziccerünk adódott, azonban a befejezéseknél gyámoltalanok voltunk, a kapusba vezettük, vagy a kapusba passzoltuk a labdát, vagy egyszerűen csak kivezettük a labdát az óriási helyzetekből. Sarokrúgás után kecsegtető helyzetben mellé fejeltünk, majd egy ajtó-ablak helyzetben felsőkapufát is rúgtunk. Félő volt, hogy megbosszulja magát a sok kihagyott helyzet a második játékrészben. És valóban így is lett. Sokkal határozottabb támadójátékkal rukkolt elő a Pécs, mint mi azt tettük az első félidőben. Előttük is számtalan lehetőség adódott, a kapunk elé szegeztek minket. Egy elkerülhető szabadrúgás után a kapu előtt pattogó labdát közelről juttatták a hálóba, egálra hozva a mérkőzést. A sok hiba pedig egyre bizonytalanabbá tette a csapatot. Sokszor valóban csak a szentlélek ereje mentett meg minket kapott góltól. Emiatt is úgy gondolom, mindkét csapat elégedetlenül vonult le a pályáról. Tanulság, hogy nem bánthatunk ilyen könnyelműen a befejezésekkel, másrészt pedig a második játékrészben sokkal nagyobb mentális erőt, várok csapat szinten. Egy-két játékosunk nem hozta a tőle elvárt szintet, ebben mindenképpen javulást várunk! Bízom benne,  hogy tanulunk a hibáinkból! Ugyanakkor meg kell találni a pozitívumokat is, nagyon sok labdát szereztünk, tengelyben kifejezetten erősek voltunk! Hinni kell a csapat erejében, és meghálálni a pályán eltöltött perceket! Hajrá, Lurkó