Harmadik korosztályként a Lurkó UFC U10 (2012) is megmérettette magát az alsó-ausztriai Pepe-Baumgartner-Summercup tornán.

Hasonlóan az U9-esekhez (2013), itt is három csapat indult. Ellenfeleink a helyi USV Scheiblingkirchen-Warth és az U11-esekkel érkező FC Stadlau voltak. A találkozókon 6+1-es felállással szerepeltünk, és a játékidő 1x18 perc volt. Az FC Stadlau ellen mindkét alkalommal 1–1-re végeztünk, míg ez a két csapat a hazaiakat mindkétszer legyőzte. Mi az első meccsen 4–1-re nyertünk. A Stadlau 3–1-re és 2–0-ra győzte le a rendező település együttesét. Azaz, az utolsó találkozó előtt – amikor a Lurkó még egyszer a Scheiblingkirchennel játszott, a szombathelyi győzelem esetén két lehetőség állt fenn. Ha 1–0-ra győzünk, akkor hajszálra pontosan úgy zárunk, mint a Stadlau, minden más eredményű Lurkó-győzelem pedig a kupa elhódítását jelenti. Nos, a mieink 3–1-re nyertek, így 8 ponttal és 9–5-ös gólkülönbséggel végeztek az élen, megelőzve az ugyancsak 8-ig jutó (7–3) alsó-ausztriai Stadlaut. A tornán a Biegner Dániel és Lengyel Miklós vezette Varga Vince (1), Szovák Noel, Wilcsek Roland, Németh Levente (2), Pető-Takács Botond, Novák Bence (1), Novák Barnabás, Sóvári Dávid, Jáger Noel (1), Lengyel Ágoston (4) összetételű Lurkó-keret képviselte Magyarországot (zárójelben a szerzett gólok száma).

Három csapat vett részt a mi korosztályunk számára kiírt tornán, így körmérkőzéses formában játszottunk. Az egyik ellenfelünk egy évvel idősebbekből állt. Ez látszódott a mérkőzéseken: fizikálisan ez az egy év ilyenkor még kifejezetten sokat jelent. Mindig nehéz egy idősebb csapat ellen felvenni a kesztyűt, de a gyerekek jól helytálltak. Játékban föléjük kerekedtünk, de sok párharcot elveszítettünk. A stadlauiak elleni döntetlenek során egyszer egy szerencsétlen felszabadítás után, a másiknál pedig egy nagy hibánkból tudtak gólt szerezni, azaz futballban nem tudtak jobbak lenni nálunk. A hazaiak ellen próbáltuk az eddig tanultakat alkalmazni: látszódott, hogy volt egy hónap kihagyás, ugyanis viszonylag hamar elfáradtunk. Csináltunk szép dolgokat. Mindig jó érzés elnyerni egy kupát és tornagyőztesnek lenni, de ma egy kicsit felemás érzéseim vannak. Látom, hogy sokat fogunk fejlődni! Tudtunk fordítani az utolsó meccsen is, ez mutatja, hogy több játékosnak is dicséretes hozzáállása, remek karaktere van. Ez kell ahhoz, hogy minden egyes percben hajtsunk, tegyünk meg mindent a győzelemért – ebből lehet sikert elérni, ez a nap nagy tanulsága és pozitívuma

– értékelt Biegner Dániel a tornát követően.