Lurkó UFC U17 – Hegyvidék UFC U17 0–1 (0–1)
Lurkó UFC U17:
Varga B. – Burján (Onsinyo, 71.), Ilnicki, Bódi, Révész B. (Szabó M., 46.) – Joó B. (Horváth D., 46.), Kálócz – Bereczki (Kovács F., 26.), Karáth P. (Polgár B., 46.), Nyőgéri (Végh, 26.) – Gartner. Vezetőedző: Somlai Roland.
Kiállítva: Varga B. (89.)

A rendkívül kulturáltan és a sokévnyi összeszokottságból adódóan, jól futballozó vendégek kezdték jobban a találkozót. Technikai hibákat ebben a periódusban egyátalán nem vétettek, pontos átadásokkal labdabirtoklási fölényben voltak a vendégek. Aztán negyedóra után rákapcsoltak és ekkor Varga Benedeknek akadt több védeni valója. Tompán futballoztunk, és egy távoli lövésből a vendégek megszerezték a vezetést a 17. percben, 0–1. Változtatni kellett az összeállításunkon, sajnos a kezdőként lehetőséget kapó játékosok nem tudtak élni az adódó lehetőséggel. A változtatás meghozta hatását! A három hét kihagyás után visszatérő Végh Máté mélységi indításokat követően kétszer vezette a kapusra labdát a védőket maga mögött hagyva, ám mindkétszer hosszút tolt ziccerben a labdán, így a kapus védeni tudott. Egy szép akció végén Karáth Péter beadásából Gartner Raul fejelt a kapu fölé.

A félidőben is rendezni kellett a sorokat. További cserékkel szeretett volna lendületet adni Somlai Roland és Molnár Károly. Mezőnymunka folyt a következő fél órában. Az utolsó 15 percben felpörgött a mérkőzés. Itt eszméltek rá játékosaink, hogy sokkal több kell, mint az eddig megszokott bajnokságokban. Támadtunk nagy erővel az ellenfél pedig kontrázott. Az utolsó percekre maradt izgalom, ahogy az eddigi mérkőzéseken is. Varga Benedek érthetetlen kiállítás sorsára jutott, miután tisztázni próbált a támadó elöl és elrúgta a labdát. Létszámhátrányba kerültünk, vészkapussal. Ezt követően előbb egy kapu előtti tűzijátékból tisztáztak a hegyvidékiek a gólvonalról, majd következett a csattanó. Vagy inkább következett volna, egy szélről bejátszott labdára Végh startolt rá, óriásit harcolt a belső védővel, helyzeti előnybe került és a kijövő kapust átemelve a felső lécről a labda a gólvonalra pattant, ahonnan tisztáztak a vendégek, így a mérkőzés 1–0-s vendéggyőzelemmel zárult.

A hegyvidékiek ellen az edzésmunka alapján összeállított kezdő 11-nek szavaztunk bizalmat. Sajnos 15 percnyi harcos futball itt már nem feltétlen elég a pontszerzéshez. Végletek közt mozgunk, a bajnokság egyik legkevesebb kapott gólja hozzánk fűződik, de a legkevesebb rúgott is. Rutintalanok vagyunk, és még nem mindenki tudta felvenni a bajnokság ritmusát. A meccs pozitívuma, hogy mindenki kellő játéklehetőséghez jutott, más kérdés, hogy többen közülük nem tudtak élni ezzel. A szerencse most nincs velünk. Ez volt a harmadik egygólos vereségünk, és az utolsó percekben történtek alapján, ismét pontot vesztettünk