Budaörsi SC U17 – Lurkó UFC U17 2–1 (0–1)
Lurkó UFC U17:
Varga B. – Horváth D., Ilnicki, Bódi, Révész B. – Joó B. (Burján, 77.), Kálócz – Mayer (Onsinyo, 67.), Hetényi (Karáth P., 60.), Bereczki (Nyőgéri, 60.) – Gartner. Vezetőedző: Somlai Roland.
Gólszerző: Bereczki (17., 0–1)

Sérülések, betegségek és eltiltás miatt több alapemberére sem számíthatott a Budaörs elleni mérkőzésen a Lurkó UFC U17 (2008). Ettől függetlenül eddig nem látott felállásban, remekül kezdtük a mérkőzést! A pályára lépő játékosok igyekeztek élni az adódó lehetőséggel, és sikerült is nekik. Az első félidőben szemre is tetszetős, lüktető játékkal tudtunk fölényben futballozni. Az 5. percben egy szögletet követően Hetényi Kevin fejelt remekül kapura, a kapus vetődve védte, majd a kipattanóra Bereczki Donát érkezett és 5 méterről az oldalhálóba vágta. Nagy lehetőség volt! A 17. percben azonban már nem hibáztunk! Egy remek ellentámadást követően Hetényi Kevin ugratta ki Gartner Rault, aki befelé húzva cselezte ki ellenfelét, majd Bereczki Donáthoz került a labda, aki remek ütemben keresztezve gólhelyzetbe került, és most már nem hibázott, 0–1. Az első félidei játékunk szemre is tetszetősnek bizonyult. Nagyon magas iram és pengés megoldások jellemezték a játékunkat.

Sajnos a második félidőben az idő múlásával, az ellenfél mezőnyben fölénk nőtt, ott már ők diktálták az iramot. Frissítettünk ugyan, de rutintalanságból adódó hibáinkat kihasználta az ellenfél. A 78. percben egyenlített a Budaörs egy gyors kontra végén, remek egyéni megoldással. Aztán jött a hidegzuhany a 91. percben. Szögletet követően egy rendkívül balszerencsés öngóllal átvette a vezetést a Budaörs. Az utolsó két percre nagy offenzívát gyakoroltunk a hazaiakra, ám nem sikerült egalizálni.

A játékosok óriási erőket mozgattak meg és úgy gondolom 110%-on teljesítettek, de a labda gömbölyű, mi pedig két héttel Sopron után, ismét egy utolsóperces szögletet követő öngóllal maradtunk alul. A mérkőzés vége abszolút nyitott volt, mindkét csapat támadott – nem írtam volna alá az egy pontot 1–1-nél sem. Pozitívum, hogy felvettük a bajnokság tempóját. Az utolsó 4 mérkőzésen 4 gólt kaptunk újoncként, és ez a remek csapatvédekezésünket dicséri. Sajnos rutintalan dolgaink továbbra is vannak. Ezeket folyamatosan javítva, remek találkozók várnak ránk. A játékosok élvezik a kihívást, és nem elégednek meg a szimpatikus vesztes szerepével. Minden meccsen győzni szeretnénk és meg is van erre az esélyünk, a gyakran számos hiányzó ellenére is

– tekintett vissza a találkozóra Somlai Roland.