Lurkó UFC U19 – Andráshida SC U19 3–3 (0–2)
Lurkó UFC U19.:
Kovács D. (Kiss B., 80.) – Bakos, Janzsó, Kiss L., Nemes – Balikó (Závecz, 86.), Pusztai, Séfer, Ágoston (Séllei, 74.) – Járfás, Kárász. Edző: Janzsó László.
Gólszerzők: Bakos (61., 1–2; 85., 2–3), Kárász (92., 3–3)

A meccs előtt azt kérte Janzsó László a csapattól, hogy a találkozó elején türelmesen futballozzunk, mérjük fel, tulajdonképpen milyen játékerőt is képvisel az Andráshida. Sajnos ez nem ment, nagyon kapkodóak voltunk, és annyi labdát adtunk el, hogy a Lurkó mezszállítója, az Adidas már kérte, hogy többen adják be az önéletrajzukat az ő értékesítési osztályukra… Egy szöglet utáni kavarodást követően nem tudtunk felszabadítani, a vendégek találtak meg a labdát, és közelről a kapunkba vágták, 0–1. Egy kicsit feljebb merészkedtünk ezek után, és a 34. percben Séfer Márk jobb oldali beadásszerű lövése a felső kapufán csattant. A 40. percben egy a 16-oson belülre adott labdára Pusztai startolt, a kapuból rárontó kapus elütötte, de a játékvezető sípja néma maradt. Ami nekünk nem jött össze, az a hidaiaknak igen: a félidő hajrájában egy szabadrúgás után nem támadtunk meg a labdát a 20-asunkon megszerző játékost, aki a kint álló Kovács Dominik felett a bal felsőbe nyeste azt, 0–2.

Sajnos a szünetet követően bő tíz percig nem változott a játék, aztán a 61. percben Séfer tette be a labdát a belső védők közé. Bakos Bence remekül vette át azt, jól is fedezte, és 11 méterről jobb külsővel a bal kapufa segítségével a sarokba pörgette, 1–2. Nem sokkal ezek után elaludt a középpályánk és a védelmünk, a kontra végén pedig ismét visszaállt a kétgólos különbség. Az utolsó bő 20 percre a Lurkó letáborozott a vendégtérfélen. Beadásokkal, mélységi indításokkal és egyéni akciókkal is próbálkoztunk, ám sokáig nem jártunk sikerrel. A 85. percben Pusztai szenzációs, jobb külsős passzát Bakos vette át, és a passzra váró védő mellett 7 méterről nagy erővel a rövid felsőbe varrta a labdát, 2–3 – tulajdonképpen hasonló találatot szerzett, mint a tavasz elején a Hévíz ellen. A Lurkó továbbra is küzdött és hajtott, amit a 92. percben egyenlítéssel koronázott meg. A jobb oldalon futott az akciónk, a középre tett labdát kifejelték a vendégek. Séllei összeszedte, eltávolodott a védőjétől, precíz középreadását pedig Kárász 6 méterről a bal felső sarokba bólintotta, 3–3.

Kétarcú volt ezen a délelőttön a csapatunk. Ám amikor a dac felülkerekedett bennünk, egyre nagyobb fölényt tudtunk kialakítani, és a „soha ne add fel!” mentalitásunkkal sikerült egy pontot itthon tartani ma.

Negyven percig játékban sehol sem voltunk, rengeteg technikai hibával játszottunk. Nem tudtunk eljutni helyzetig, így taktikailag több alkalommal is átvariáltam a csapatot. Szünet után előbb óvatosan változtattunk, aztán Bakos Bence feljebb került: amit kértünk, azt teljesítették ettől a periódustól a fiúk. Az utolsó 20 percért tudom dicsérni a fiúkat! Elhitték, hogy van bennünk annyi, hogy megcsináljuk. Ez a határozott játék ma egy pontot ért. A játékhoz nem, de az elért eredményért jár a gratuláció a társaságnak

– nyilatkozta Janzsó László a találkozót követően.