Gyöngyöshermán-Szentkirály U19 – Lurkó UFC U16 3–2 (0–2)
Lurkó UFC U16:
Nagy D. – Wágner, Lang, Szanyi Zs., Várnai – Mesics-Leiner, Hajba, Kevy – Fábián, Tóth D., Késmárki. Cserék: Farkas, Molnár, Katona, Szanyi R., Kacsó, Karát, Verebélyi. Edző: Somlai Roland.
Gólszerzők: öngól (0–1), Fábián (0–2)

Első felkészülési meccsét játszotta a Somlai Roland vezette Lurkó UFC U16 (2006). A mieink a 2020/2021-es Vas megyei II. osztályú U19-es bajnokság Déli-csoportjában bronzérmesként záró Gyöngyöshermán-Szentkirály otthonában szerepeltek. Nem is akárhogyan, hiszen az első félidőben kétgólos előnyre tettünk szert. Előbb letámadással zavartuk meg őket: a védők által kétségbeesetten hazaadott labdát nem tudta a kapus elérni, ezzel szereztük meg a vezetést. Aztán egy remek mélységi indítást a védők között Fábián Dániel vette át, lefutotta a bekkeket és nagy erővel a kapus mellett a hálóba lőtt 0–2. Szünet után aztán a hat túlkoros játékossal felálló Gyöngyöshermán-Szentkirály előbb szépített, majd a hajrában a maga javára fordította a találkozót, góljaik közül kettőt egy 23 éves fiatalember szerezte.

Tizennyolc fős kerettel indultunk neki a találkozónak, mindenkinek akartam lehetőséget adni – bár simán előfordulhat, hogy egy bajnokin is hasonlóan cseréltem volna. Figyelembe vettem azt is, hogy van, aki pénteken és/vagy szombaton is pályára lép. A mérkőzés végén jelentős fizikai fölényben voltak a hazaiak, 6-7 23 éves játékos is szerepelt náluk, de tartottuk velük a tempót. Amíg a legerősebb kerettel játszottunk, még kapuralövésük sem volt, megszeppenésnek a nyomát sem láttam a kemény meccsen. Óriási küzdelem folyt a pályán, felvették a kesztyűt. A hazaiak részéről két gólt a megyei I. osztályt is megjárt labdarúgó szerezte. Több jó egyéni teljesítményt láttam, elsősorban a védelemben. Várjuk a folytatást, szombaton a Pecöl U19-es együttese érkezik

– összegezte tapasztalatait Somlai Roland, U16-os csapatunk edzője.