Körmendi FC U16 – Lurkó UFC U15 3–4 (1–1)
Lurkó UFC U15:
Geller – Polgár, Ilnicki, Horváth S., Kálócz – Ulrich, Nyőgéri, Csóri – Varga B., Tóth A., Németh B. Csere: Somogyi-Rezner. Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Varga B., Csóri, Németh B., Tóth A.

A héten az edzések mellett egy napot töltöttek a srácok a Sárvár Gyógy- és Wellnessfürdőben és felkészülési találkozó is szerepelt a Lurkó UFC U15 (2008) programjában. Körmenden a mieink került hátrányba, ám egy letámadást követően Tóth Attila passzát Varga Bálint értékesítette, 1–1, ezzel az eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulás után mi kerültünk előnybe: előbb egy balról középre adott labdát Csóri Ádám emelte a kapuba, majd egy kiugratás után Németh Bence szerezte meg a harmadik gólunkat, 1–3. Ezek után is mi maradtunk támadásban, ám kihagytuk a lehetőségeinket, amit a futball – és a hazaiak – is megbüntettek. Egy büntető és egy átlövés után már 3–3 volt az eredmény. A hajrában aztán Varga Bálint tört be a 16-oson belülre, ahol buktatták, ez is 11-es! Geller Marci lövését kiütötte a kapus, ám a kipattanót Tóth Attila értékesítette, így a zöld-feketék 4–3-ra megnyerték a találkozót.

A bajnoki rajt bizonytalansága miatt egy üres „hétvégét” szeretettünk volna betölteni, ami kifejezetten jól sikerült. Ezen a héten szép létszámmal edzettünk és kiválóan alakult a csapatösszetartás is, ami az újak beilleszkedésében is sokat segített. Ebből sokat profitáltunk már ma is. A taktikai fegyelem remekül működött, a srácok megtettek ennek érdekében mindent. Hátulról jól építkeztünk, miközben nem engedtük a játékba lendülni az ellenfelünket. Az erős hazaiak ellen nem tudtuk a párharcok mindegyikét megnyerni, de a küzdeni tudás kiemelkedő volt. Rengeteget futottunk, sok volt az ütközés, dominált a küzdelem. A hazaiak egy középpályán veszített labda után vezetéshez jutottak, ám egyenlíteni tudtunk. Szünetben minimális dolgokat kértem, a kontrajátékra rendeződtünk be. 3–1 után volt több lehetőségünk, mondhatnám, hogy ziccerek, de ezeket nem sikerült befejezni, sőt a hazaiak ki tudtak egyenlíteni, azonban volt bennünk még újítás, így nyerni tudtunk ma. Elégedett voltam a teljesítménnyel, a bajnokságban is hasonló meccsek várnak ránk. Ezt a hozzáállást és motiváltságot várom, a körmendieknek pedig sok sikert kívánok

– értékelte a látottakat Nagy Krisztián.