Balatonfüredi USC U13 – Lurkó UFC U13 1–6 (0–1, 1–0, 0–2, 0–3)
Lurkó UFC U13:
Kiss Be. – Barta Á., Nagy V. B., Horváth N., Kiss Ba. – Zsarnay, Mukics, Horváth D. – Vámosi. Cserék: Wilcsek, Szabó Á., Jéri, Barta N., Molnár B., Horváth B., Lakner. Vezetőedző: Orbán Dániel.
Gólszerzők: Horváth N. (8., 0–1), Lakner (53., 1–2; 59., 1–3; 66., 1–5; 75., 1–6), Horváth B. (62., 1–4)

Az U13-as Alap-bajnokság Nyugati-csoportjának 21. fordulójában a Balaton-partra látogattunk, ahol egy újonnan épült sportcentrumban léphettünk pályára. Kapusunk, Németh Áron az U14-eseknél védett, így ez a szerepkör betöltésre várt. Csapatkapitányunk Kiss Benedek ismételten megmutatta, hogy univerzális játékos, ugyanis a kapuban is jó teljesítményt nyújtott!

Az első negyedben ismerkedtünk a talajjal, a fű érzésem szerint egy kicsit magas volt, így a kisjátékok kevésbé érvényesültek. Mezőnyben folyt a játék, azonban egy szabadrúgás után Horváth Noel fejelt gólt, 0–. Ezután több lehetőséget is kidolgoztunk az előny növelésére, de ezekből nem tudtunk betalálni.

A második felvonás elején a hazai csapat egy szólót követő beadásból kiegyenlített, a mérkőzés nyíltabb lett.

A félidőben átbeszéltük a hibáinkat, valamint egy fő híján sort cseréltünk. A továbbiakban teljesen a mi akaratunk érvényesült, jóval lendületesebb játékkal rukkoltunk elő, átmenetekben igazán élesek voltunk. Lakner Beni első két ziccere még kimaradt, ám ezután kétszer is betalált a harmadik negyedben! Előbb Mukics Matyi kiugratásából, majd szöglet után.

Az utolsó 20 percben tovább támadtunk és domináltunk. Ennek eredményeképp három gólt szereztünk, viszont ebből kettőt is véleményes lesszituáció előzött meg. Jéri pontos beadására érkezett Horváth Balázs, 1–4. Félpályás labdaszerzéseinkből voltunk ezután még kétszer eredményesek, előbb Mukics Matyi, majd Molnár Barni játszotta meg Lakner Benettet, aki végül mesternégyest ért el.

A srácok remekül reagáltak a „kiérdemelt” péntek esti futóedzésre. Végig koncentráltak voltak, a második félidőben pedig sebességet váltottak, melyet a hazaiak nem tudtak tartani. Góljainkat pontrúgásokból, felépített támadásokból, valamint középső harmadban szerzett labdák átmeneteiből szereztük. Elmondható, hogy az ellenfél kapujára állandó veszélyt jelentettünk és különböző játékszituációkban is eredményesen támadtunk
– értékelte a látottakat Orbán Dániel vezetőedző.