Lurkó UFC U12 – FC Ajka U12 3–3 (1–1, 0–2, 1–0, 1–0)
Lurkó UFC U12:
Borsits – Reiber, Poór, Cséve – Szabó Z., Komp – Lakatos, Staritzbüchler, Kovács Zs. Cserék: Kiss D., Lőrincz, Wágner, Koltai, Herceg. Vezetőedző: Orbán Dániel.
Gólszerzők: Staritzbüchler (18., 1–1; 51., 2–3), Kiss D. (62., 3–3)

Az MLSZ Regionális U12 Nyugati csoportjának első fordulójában az FC Ajkát láttuk vendégül. Rövid ismerkedés után Staritzbüchler Ármin lépett ki a leshatárról és megszerezte szezonbéli első gólunkat. Még az első negyedben egyenlíteni tudtak a zöld-fehérek, szintén indításból.

A második felvonás abszolút nem a mi szánk íze szerint alakult, hiába alakítottunk ki helyzeteket, Szabó Zalán a kapufát találta el, míg ellenfelünk gólokat lőtt. Előbb egy szép akcióból találtak be, majd egy rossz felszabadításunk után adtuk meg a lehetőséget a különbség növelésére, 40 perc után 1–3 volt az állás.

A mérkőzés második részében jóval veszélyesebben, több helyzetet kialakítva játszottunk, Reiber Bence passzából Staritzbüchler volt ismét eredményes. A negyed utolsó percében büntetőhöz jutottunk, Szabó Zalán ismét a lécet találta el, így az egyenlítés még váratott magára. Az záró etap második percében viszont már sikerült egalizálni, egy szöglet utáni kavarodásból Kiss Dani volt eredményes, 3–3. Ezután nyílt maradt a mérkőzés, mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek, de gól már nem született.

Miután a játékvezető távozott, a felek játékon kívüli büntetőzésben egyeztek meg, mely végig baráti hangulatban sok izgalommal és védéssel telt! A „különversenyt” a 7. lövés után a vendégek nyerték.

Első alkalommal mutathatták meg a srácok élesben, hogy mi az, amit elsajátítottak a felkészülés öt hetében. Ne feledjük: nekik új pályamérethez, új létszámhoz, új bajnoki rendszerhez kell alkalmazkodniuk. Mindezt úgy, hogy közben egymást is meg kell ismerniük, hiszen a mai napon pályára lépők fele idén nyáron igazolt a Lurkóhoz. A körülményeket figyelembe véve abszolút pozitív első mérkőzésen vagyunk túl. Levonjuk a tanulságokat és a továbbiakban is az erősségeinkre igyekszünk építeni, emellett pedig hiányosságainkat pótolni fogjuk