ZTE FC U15 – Lurkó UFC U15 21–1 (9–0)
Lurkó UFC U15.: Szanyi – Horváth B., Vajda, Házi, Dénes – Kevy, Mesics-Leiner, Fábián – Verebélyi, Hajba, Zimits. Edző: Nagy Krisztián.
Gólszerző: Verebélyi (45., 9–1)

A rendkívül szűk keretből sokan hiányoztak a zöld-fehéreknél, így csere nélkül indult Zalaegerszegre az U15-ös csapatunk. Nagyon hamar, az első negyedóra végére már ötgólos előnyt épített ki a ZTE, így korán el is dőlt a találkozó sorsa.

Nagyon sok problémával küszködtünk, mind a mérkőzés előtt, mind még ma is, és ezeket nem is tudtunk megoldani. Komplett védelem nélkül utaztunk, és a pályán kommunikáció nélkül ma ilyen nagy vereségbe szaladtunk bele. Azt sajnálom leginkább, hogy egyedül Mesics-Leiner Félix emlékezett Simon Tibor gondolataira, miszerint rosszul lehet játszani, de lélektelenül soha

– mondta a találkozót követően Nagy Krisztián edző.

ZTE FC U14 – Lurkó UFC U14 10–4 (2–1)
Lurkó UFC U14.: Pfender – Tancsics, Kiss L., Lajos, Baldauf – Varga M., Biró B., Szakasics – Grádvohl (Csupor, 53.), Berzlánovich (Haág, 41.), Szabó Máté (Soós-Nádor, 53.). Edző: Berning Adrián.
Gólszerzők: Lajos (11., 0–1), Szakasics (55., 11-esből, 7–2), Haág (63., 7–3), Varga M. (68., 8–4)

A mieink szerezték meg a vezetést, de az első negyedóra végén egyenlítettek a zalaiak, majd a vezetést is átvették. Szünet után nyolc perc alatt öt gólt is kaptunk. Mínusz hatról még kétszer is visszajöttünk mínusz négyre, ám a hajrában újból csak a kék-fehérek találtak be.

Egy szöglet utáni szép fejessel szereztük meg a vezetést, majd ezt követően érthetetlen gólokat kaptunk egyéni, helyezkedési és kommunikációs hiba miatt. A középpályán nem tudtuk felvenni a ritmust, így a ZTE csapatként és játékban is felülmúlt bennünket. Sokat kell tanulnunk és dolgoznunk, hogy mi is így futballozhassunk – azonban azért voltunk nekünk is szép megmozdulásaink. Ami igazán elgondolkodtat, az a tíz bekapott gól. Még a 3-4 sem volt jellemző ránk, nemhogy a tíz. Ekkora különbség nincsen a két csapat között, mi mentálisan voltunk felkészületlenek. A múlt héten elmaradt a meccsünk, azt megelőzően szép sikereket értünk el, így talán túlbecsültük magunkat. A héten sokat kellett fegyelmeznem, és a meccsen is hiányzott az alázat, a tűz és a koncentráció néhány játékosomnál. Jövő héten lehet javítanunk a Csorna ellen

- nyilatkozott a mérkőzés után Berning Adrián.