Nebuló-KSE U16 – Lurkó UFC U16 2–1 (0–1)
Lurkó UFC U16:
Nagy D. – Hajba (Kevy, 58.), Simon, Verebélyi (Kovács N., 58.; Radányi, 76.), Vajda (Molnár M., 76.) – Kolozsvári, Mesics-Leiner, Tóth D., Szabó B. (Karáth, 58.) – Szár (Dénes, 76.), Szalóki-Varsányi (Bertha, 68.). Vezetőedző: Somlai Roland.
Gólszerző: Mesics-Leiner (43., 0–1)

Harmadik alkalommal találkozott a bajnokság során a kapuvári együttessel a Lurkó: előbb 8–1-re győztünk itthon, majd 4–1-re idegenben, így ezen mérkőzések, illetve a tabella alapján is a zöld-feketék számítottak a meccs esélyesének.

Egy szöglet utáni keveredés után Mesics-Leiner Félix ügyesen lőtt a kapu jobb felébe, így a szünet előtt előnybe kerültünk 0–1. Egy lecsúzott beadás a kapunkba került az 51. percben, majd a hazaiak a vezetést is átvették: egy kidolgozott támadás végén megfordították az eredményt, és 2–1-re győztek.

A mai produkciónk alapján szégyellem magam a játékosok helyett is. A játékunknál egy értékelhetetlenebb dolog volt, az pedig a játékvezetés: a kapusunk sérülésig rúgták le, a szabályos gólunkat nem adták meg, és tiszta büntetőket nem adtak meg nekünk. Játékunkhoz visszakanyarodva, ami azt illeti, hét cserével utaztam el, ugyanis a meccsdömping miatt rotálni kell, azonban nem ez okozott problémát. A kezdőcsapatból hetet cserélve a csapatunk teljesítménye nem esett vissza, sőt... Alapembereim közt is jó pár minősíthetetlen teljesítmény akadt. Nagyon haragszom, hogy nem adtuk ki a mai napon a maximumot. Ott tartottunk, hogy már-már a dobogó elérésére is esélyünk lehettet volna, ám most az erre való lehetőségünk el is szálltak.

Az biztos, hogy most mélyen magunkba kell szállnunk, és helyére kell tenni a dolgokat. Számtalanszor elszajkózott, közhelyes gondolat, de ismét ezt érzem: bocsánatos bűn, hogy valakinek nem megy a foci, de az hogy mindezt lélektelenül teszi, az rendkívül fájó. Régóta okoz gondot, hogy nincsen egy olyan ember a csapatban, aki megbízhatóan termeli a gólokat, és minden meccsen határa veszi a csapatot. Hagyján, hogy ilyen nincs, de előkészítő emberünk sincs, aki be tudná tartani a pályán elvárt feladatát. Ezt a meccset jó mélyen elraktározom magamban és próbálok megoldást találni a mai napon látottakra. Az utolsó percben ziccert hibáztunk, de összességében a meccs megítélésén számomra nem változtatott volna a pontszerzés sem. A Kapuvárnak gratulálok, irigylésre méltó volt az őszinte örömük a mérkőzést követően, megérdemelték ezt a győzelmet

– mondta el a találkozó utáni gondolatait Somlai Roland.