Közös edzés szerepelt a szerda késő esti programban a Lurkó UFC U15-ös (2006) és a Viktória-Illés Akadémia U19-es korosztályai számára. Nagy Krisztián az edzésjáték során a Szanyi, Belső – Mikics, Tóth D., Vajda, Mesics-Leiner, Fábián, Horváth B., Verebélyi, Zimits, Hajba, Dénes, Mikos keretet forgatta. A zöld-feketék bő egy órán keresztül némi fölényt alakítottak ki, góljaikat tudatosan kialakított helyzetekből szerezték, helyenként tudatosan és jól játszottak.

Nagyon hasznosnak találtam a Viktória U19 elleni találkozót. Érdeklődve vártam, kíváncsi voltam nem csak a mi, hanem a lányok teljesítményére is. Úgy éreztem, a fiúk koncentráltabbak voltak, mint néhány bajnokin – ők is egyfajta felmérőnek fogták fel a tréninget.
Szűk kerettel játszottunk, az első 60-65 percben mutatott produkcióval elégedett vagyok. Sokat forgattuk a játékot, kiemelném a szélsőink teljesítményét, akik sok egy-egy elleni párharcot nyertek meg. Ezt az első órát bármelyik bajnokira elfogadnám! Átlövésből és akcióból is tudtunk gólt szerezni, de gyakorolni tudtuk a labdakihozatalt és támadásépítést is. Fizikálisan azonban elfáradtunk a hajrára – mi ugye alapvetőn 2x40 perchez vagyunk hozzászokva. Az utolsó bő 20 percben egy-egy játékosom egyéni akcióba kezdett, ebbe többször belesültünk, és kontrát vezetett az ellenfél.
A lányok összeszedett, fegyelmezett játékot produkáltak – a hozzáállásuk, motivációjuk kiemelkedő volt. Gratulálok a saját csapatomnak, de az ellenfélnek is – sok sikert kívánok nekik és a szakmai stábnak is

– nyilatkozta Nagy Krisztián az edzés után.