FC Ajka U15 – Lurkó UFC U15 0–1 (0–1)
Lurkó UFC U15:
Szalai-Horváth – Joó, Andor, Lakner, Gudui – Varga N. (Gombos, 75.), Vert Zs. – Babarcki, Porkoláb (Poór, 71.), Bertók – Gartner (Molnár G., 59.). Vezetőedző: Iszak Sándor.
Gólszerző: Porkoláb (13., 0–1)

A téli felkészülési során sikerült legyőznie a Lurkó UFC U15-nek (2009) az ajkaiakat, de bajnokin nem: márciusban 0–0-ra végeztünk a zöld-fehérekkel. Emiatt is kifejezetten nagy drukkal vágtunk bele a meccsbe. Azonban úgy kezdtünk, ahogy szoktunk, nálunk volt többet a labda és ez eredményre is vezetett. A 13. percben Varga Nimród hosszú indítására rosszul jött ki a kapus, Porkoláb Patrik elbökte mellette a labdát és az üres kapuba gurított, 0–1. A hazaiak a középsó zánóban több labdát is szereztek, de igazán említésre méltó helyzetük nem volt, igaz nekünk is egy nagyobb.

A második félidőben a 49. percben Varga Nimród átlövése a kapufán csattant. Nem sokkal később Vert Zsolt került helyzetbe, de sajnos kimaradt. Sajnos Gartner Raul is kényszerűségből cserét kért szűk egyóra elteltével. A 72. percben Varga Nimród előtt adódott egy nagy helyzet, de védett az ajkai kapus. A hazaiak nem tudtak közelebb kerülni hozzánk: megdolgoztattak bennünket az ajkaiak, de teljesen megérdemelten szereztük mega három pontot.

Továbbra is rengeteg a hiányzónk, ráadásul az Ajka-szindrómánkat és önmagunkat is le kellett győznünk ezért a három pontért. Nem sziporkáztunk, de a gyerekek tudták, hogy édesapám a kórházban van, ezért őérte és önmagukért is játszottak ma, és szerezték meg a győzelmet. Úgy megyünk a két hét múlva következő Üstökös elleni meccsre, hogy legalább egy pont előnyünk van – bízom abban, hogy a sérültjeink visszatérnek a nagyon fontos összecsapásra

– nyilatkozta az U15-ös (2009) korosztályunk vezetőedzője, Iszak Sándor.