Lurkó UFC U17 – Andráshida SC U17 1–0 (1–0)
Lurkó UFC U19.:
Bögöly – Kopácsi, Belső, Sáfár, Neszlinger – Sabia (Kovács Á., 91.), Vér, Varga M. (Pataki, 46.), Makkos – Horváth B. (Holtay, 77.), Péter (Nagy D., 90.). Edző: Molnár Károly.
Gólszerző: Vér (37., 1–0)

A párosítás érdekessége, hogy a 2020/2021-es bajnokságban először a tavaszi meccset játszottuk az andráshidaiakkal, majd szerdán következik az őszinek a bepótlása. A mieink a legutóbbi fordulóban végre győztek – nem is akárhol és akárhogyan – míg az Andráshida mind a négy idei meccsét behúzta eddig.

A találkozó első félideje kevés helyzetet tartogatott: úgy tűnt, hogy próbálják a fiúk felmérni, mire is lehet képes a másik. Ez azt jelentette, hogy elsősorban a középpályán folyt a játék, hátul mindkét retesz jól zárt. Egy-egy lehetőség adódott csak: ebből mi gólt szereztünk, a zalaiak pedig kapufát. A 37. percben Vér Kristóf 15 méterről a kapu bal felébe lőtt (1–0), míg a másik oldalon a kapufa kisegített bennünket.

Fordulás után nagyobb elánnal támadott az Andráshida, elégedetlenek voltak az eredménnyel, de igazán nagy helyzetig nem jutottak el. Volt periódus, amikor egyértelmű mezőnyfölényt tudtak kiharcolni, ám ez meddőnek bizonyult.

A Lurkó a mosonmagyaróvári győzelem után újabb jelentős skalpot gyűjtött be, és ezzel a három ponttal egyre jobban felzárkózik csapatunk a középmezőnyhöz.

Nagy taktikai csatát hozott a mérkőzés, mindkét együttes próbálta kontrollálni a középpályát, ezért jobbára a mezőnyben folyt a játék, míg a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Mindkét oldalon egy-egy nagy helyzetet adódott, amit mi ki tudtunk használni, ők viszont kapufát rúgtak. A második félidőben az Andráshida többet birtokolták a labdát, de helyzetig nem igazán jutottak el. A kontráinkban benne-benne volt a veszély. Összességében egy küzdelmes, helyenként kemény és harcos összecsapásokat hozó meccsen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. A játékban van javítanivalónk, de hozzáállásban és akaratban hozták a srácok az elvártakat. Megtanultunk nyerni, és ez óriási lökést adott számunkra. Két élcsapatot győztünk le, a másodikat és a negyediket, szerdán pedig a mai meccs visszavágója következik Zalában

– nyilatkozta Molnár Károly a találkozót követően.