Lurkó UFC U12 – Illés Akadémia U12 0–5 (0–4)
Lurkó UFC U12: Gáspár – Molnár G., Lakner, Gudui, Sági - Tompa, Alasz, Farkas – Varga Gartner. Cserék: Andor, Gartner. Edző: Joó Bálint.

Igazi városi rangadóra került sor szombat délelőtt Szombathelyen, hiszen a helyi rivális Illés Akadémia együttesét fogadtuk hazai környezetben. Jobban kezdte a mérkőzést az akadémiai csapat, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. Sajnos a Lurkó nehezen tudta felvenni a ritmust, védekezésben sok egyéni hibát vétettünk, melyeket a vendégek könyörtelenül megbüntettek. Így 10 perc elteltével máris háromgólos előnyre tettek szert a zöld-fehérek. Azonban ezek után rendezte sorait a Lurkó, jóval kevesebb hibával játszottak a hazaiak. A félidő vége előtt sajnos egy újabb védelmi megingást góllal büntetett az akadémia, így 4–0-ás vendégelőnnyel fordultak a csapatok. A második félidőben már jóval kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, a hazaiak gyors kontratámadásokból többször eljutottak az ellenfél kapujáig, gólra törően játszottak, sajnos azonban helyzeteiket nem sikerült értékesíteni. Másodpercekkel a játékidő letelte előtt sikerült újabb gólt szerezniük a vendégeknek. Összességében megérdemelt vendégsiker született, a második félidőben nyújtott teljesítményére azonban építhet a Lurkó.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, véleményem szerint túlságosan tiszteltük ellenfelünket az első 10-15 percben. A mérkőzés ezen szakaszában nem voltunk elég agresszívak, túl nagy területeket hagytunk nekik, nagyon kevés párharcot nyertünk, keveset volt nálunk a labda. Emellett sok egyéni hibát követtünk ma el, melyek egy ilyen ellenfél ellen sajnos végzetesek. A félidőben több poszton is változtattam, ezután is ellenfelünknél volt többet a labda, de sokkal kiegyenlítettebb lett a játék. Bátrabban, agresszívebben, gyorsabban játszottunk, kontratámadásokból többször is sikerült veszélyeztetnünk. A második félidőben látottakkal elégedett vagyok, erre lehet alapozni