Az alsó-ausztriai Scheiblingkirchen adott otthont a Pepe-Baumgartner-Summercup elnevezésű nemzetközi tornának. Az U9-es korosztályban a Lurkó UFC két ellenféllel kétszer is összecsapott. A találkozók játékideje 1x15 perc volt. A zöld-feketék a Hende Noel, Novák Benett, Tóth Dávid, Poór Boldizsár, Papp Olivér, Kalmár Kornél, Menyhárt Amin, Rajos Ádin, Vígh Olivér, Sömenek Bálint, Horváth Zénó összetételű kerettel vívták meg a tornát.

Az első meccsen az SV Bad Erlachot 3–2-re, a másodikon a helyi USV Scheiblingkirchen-Warthot 2–0-ra győztük le. A harmadik meccs a fürdővárosiak ellen döntetlent hozott (1–1), míg a torna utolsó meccsén – amelynek a mieink 7, a hazaiak 6 ponttal vágtak neki – 3–2-re nyertünk! A Lurkó UFC 10 pontot begyűjtve nyerte meg a tornát!

Évkezdésnek tökéletes volt ez a monitorna, hiszen kipróbálhattuk magunkat nagyobb területen és 6+1-es létszámban. A héten már elkezdtük az edzéseket, így az ott gyakoroltakat akartuk éles szituációban is gyakorolni. Elégedett vagyok, hiszen ezen a héten a labdakihozatal volt a fő célunk, amit ezen a tornán minden mérkőzésen tökéletesen visszaadtak a srácok! Támadásban felszabadultan és látványosan játszottunk, szép gólokat szereztünk. Tudtuk gyakorolni a széleken vezetett támadásokat. A gyerekek jól érezték magukat, örültek az első helynek

– mondta Hujber Gábor a tornát követően.