BEDI,RÁCZ,TIHANYI!Volt Lurkósokkal magyar siker!Öt Illés Akadémiás játékosból 3 a Lurkóban nevelkedett. Bedi Noel , Rácz Barnabás ,Tihanyi Olivér . U 17

Olaszveréssel nyerte csoportját az U17-es válogatott

14 = Tihanyi Olivér, 10 =  Rácz Barnabás, 2 = Bedi Noel (Szentgotthárdról került a Lurkóba)

Pisont István együttese taktikus, lelkes játékkal 3-2-re legyőzte az olaszok korosztályos csapatot.

A magyar válogatott utolsó csoportmeccsén az Ivancsics Alex - Bedi Noel, Kecskés Ákos, Talabér Attila, Spandler Csaba (csk) - Gazdag Dániel, Rácz Barnabás, Szántó Tamás (Vida Máté, 49.)- Bölcsföldi Milán (Nagy Ádám, 81.), Tihanyi Olivér (Korozmán Kevin, 68.), Zsótér Donát összeállításban szerepelt.

Az első negyedórában az olasz együttes elképesztően magas tempót diktált, de a magyar válogatott felvette a kesztyűt, s bár a vendégek többet birtokolták a labdát, nagyobb helyzetet nem tudtak kialakítani. A 16. percben azonban egy 23 méteres szabadrúgásból megszületett az olaszok vezető gólja, Mauri csavart a jobb alsó sarokba (0-1). A találat meghozta a magyar válogatott támadókedvét, és mindössze öt percre volt szükségünk az egyenlítéshez, a Rácz Barnabás ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt bünetőből Zsótér Donát a bal alsó sarokba lőtt (1-1). Az egyenlítés után is támadásban maradt a magyar válogatott, az olasz térfélre helyeződött át a játék, de ellenfelünk jól megszervezett védelmét nem sikerült áttörni.

A második félidőt a magyar válogatott kezdte jobban, már saját térfelükön letámadtuk a labdát birtokoló olaszokat, többször is jókora fejetlenséget okozva az ellenfél védelmében. Az 56. percben egy ilyen szituációt követően az olasz kapus hibázott, röviden lőtte el a labdát, Rácz Barnabás lecsapott rá, elvitte a védője mellett, majd 15 méterről higgadtan a bal sarokba helyezett (2-1). Az olaszok próbálkoztak ugyan, de a magyar védelem nagyszerűen teljesített, sőt, tovább növelhettük volna az előnyt, Bölcsföldi Milán közeli lövését azonban bravúrral védte a vendégek kapusa. A 75. percben ismét sikerült zavarba hozni az ellenfél védelmét, egy röviden előrevágott labdát Vida Máté szerzett meg, Ráczhoz passzolt, aki ismét a legjobb megoldást választotta, és 15 méterről a bal sarokba lőtt (3-1). Két perccel később Cerri büntetőből szépített (3-2), de az egyenlítésre már nem maradt ereje az olasz csapatnak, a magyar válogatott megnyerte a mérkőzést, és hibátlan teljesítménnyel jutott be az Európa-bajnoki selejtező elitkörébe.

- Nagyszerű játékkal győztük le az olaszokat, a játékosaim minden elismerést megérdemelnek, mert nyolcvan perceken keresztül óriási munkát tettek bele ebbe a sikerbe - mondta a meccs után Pisont István. - Az első húsz percben az olaszok óriási tempót diktáltak, de a góljuk után visszavettek, ezt kihasználtuk, és onnantól kezdve végig mi határoztuk meg a mérkőzés ritmusát. Csodálatos élmény volt ez a játékosok és a szakmai stáb számára is, az olasz válogatott legyőzése és egy Eb-selejtező csoport száz százalékos megnyerése minden korosztályban hatalmas fegyvertény.